October 30, 2021, 1:17 am

Abban szerencsére minden oldal egyetért, hogy sópótlás is kell, egyen a gyerek ropit, az majd segít. De vajon mit mond a többi anyuka? Az egyik a sima vízre, pici kortyokra, kevés ropira esküszik. A másik szerint a diéta idejét múlt dolog, ő simán ad tejszeletet is egy-két órával a hányás után, ha a gyerek éppen azt kíván. A harmadik épp most jött ki a kórházból a kétévessel, rotavírussal kerültek be, a gyereke egy hétig nem evett, a kórház szerint ez nem gond, egyébként meg egyen a gyerek, amit akar, tudni fogja, mi kell neki. Az enyém Túró Rudit kér. Nem adok. A nagyik a pirítós, főtt krumpli, reszelt alma hármasra esküsznek, de csak akkor, ha már nem hány a gyerek. Gyakori hányás esetén egyébként a Heim Pál kórház tájékoztatója szerint a szénsavmentes, hideg, cukros kóla csodát tehet. Bizarr ötlet, utána is nézek gyorsan, de semmi konkrét vizsgálat nem akad, csak a brit közegészségügyi intézet véleménye, mely szerint a kóla gyógyhatása csak mítosz, az "eszedbe se jusson" kategóriába tartozik.

Hányás után mit lehet enki bilal

hányás után mit lehet enni marco
  • Mi tegyünk hányás esetén? | Nő Feleség Anya Blog
  • Hányás után mit lehet enni hasmenes eseten
  • Hányás után mit lehet eni.fr
  • Fogarasi kft fogarasi út 9
  • Hányás után mit lehet enni
  • Hányás után mit lehet enni foghuzas utan

Hányás, hasmenés után milyen diétás kaját főzzek?

#hányás #hasmenés #gyomorrontás #diéta 2020. 12. 29. A hányás és a hasmenés gyakori panaszok. A leggyakrabban fertőzések okozzák a kellemetlen tüneteket. De hogyan térjünk vissza a normális étkezésre a betegség után? A hányással, hasmenéssel járó betegségek általában rövid időn, egy-két napon belül elmúlnak. Ezután a legtöbbször megkezdhetjük a normális étkezésre való visszatérést. Természetesen, ha a kellemetlen tünetek tovább elhúzódnak, mindenképpen orvoshoz kell fordulni. Kiszáradás ellen A hányással, hasmenéssel járó betegségek legnagyobb veszélye, hogy a szervezet rengeteg vizet veszíthet rövid idő alatt, ez pedig a kiszáradás kockázatával jár együtt. Tovább fokozza a veszélyeket, ha valaki semmilyen ételt, italt nem tud magában tartani! Igyekezzünk a hányás, hasmenés kezdetétől kínálgatni a beteget, de legkésőbb 8 órával az első tünetek után folyadékot adni. A legjobbak a tiszta italok, például a víz, az enyhe, cukrozatlan gyümölcstea, a hígított gyümölcslevek. Jobb, ha hidegen kínáljuk az innivalókat.

A kis mennyiségeket általában könnyebb "lent tartani", ha egy-egy kortyot iszunk, kisebb az esélye az újbóli hányásnak, hasmenésnek, mint amikor egyszerre nagy mennyiséget iszunk meg. Egy elterjedt házi módszer szerint a szénsavas italok, főként a kóla vagy a gyömbér különösen jók hányás, hasmenés esetén. Ez azonban közel sem olyan egészséges, mint hisszük. A szénsav tovább irritálhatja az egyébként is érzékeny gyomrot, az italokban lévő cukor pedig sokszorosa annak, amire a szervezetnek szüksége van. Az üdítőkben elektrolitokat sem találunk, vagyis ezek kevésbé segítik a szervezet rehidratálását egy hasmenéssel, hányással járó betegség után. A gyömbérnek ugyan van gyomornyugtató hatása, ám a szénsavas üdítőkben csak minimális mennyiség van belőle (vagy még annyi sem). Sokkal jobban járunk, ha speciális, elektrolitokat is tartalmazó rehidráló folyadékot iszunk. Ezeket por alakban könnyen beszerezhetjük a gyógyszertárban. Szükség esetén az elektrolitokat is tartalmazó sportitalok is beválhatnak.

Elérem a gyerek háziorvosát, hümmög, igen, sok most a hányós vírusos gyerek. Hideg innivalót, azt kell adni, kortyonként, lehetőleg fekete teát, a gyümölcs tea nem jó, ahogy a gyümölcslevek sem, különösen a rostosak. A bögre teába mehet egy kanál cukor és egy csapott kiskanál só, enni pedig nem kell semmit, maximum egy kis ropit, ha muszáj. Ha már három órája tünetmentes, akkor jöhet a főtt krumpli, reszelt alma, de a tejtermékeket napokra felejtsük el. Vajas pirítós tehát kilőve, pedig én zsigerből azt enném. A kólát ő sem ajánlja, pedig tud olyan esetről, ahol bevált. Meg olyanról is, ahol nem. Hiába vadásztam hát információkat minden lehetséges forrásból, még mindig nem egyértelmű, mit kellene adni, és mit nem a beteg fiamnak. Dr. Dezsőfi Antalt, a Semmelweis Egyetem I sz. Gyermekklinikájának gasztroenterológusát kértem meg, hogy tegyen rendet a káoszban. (A doktor úr válaszai egy mindennapos, általában rövid lefolyású (maximum 10 nap), vírus kiváltotta heveny (akut) hasmenésre (gastroenteritis) vonatkoznak, ép immunitású, alapvetően egészséges gyermek esetében. )

rick-és-morty-2-évad-1-rész